SEN HASRETiMSiN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SEN HASRETiMSiN

Hoşgeldin; Misafir !
Senin Toplam 0 Mesajın Var.
Son Üyemiz : https://senhasretimsin.yetkin-forum.com/u97
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970

Mayıs 2024

PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

2 posters

Windows Vista neler vaat ediyor?

hacettepe
    hacettepe
    Süper_Moderatör

Süper_Moderatör

Erkek
    Lakap : öss canavarı
    Takımını Seç : Windows Vista neler vaat ediyor? 1446
    DİKKAT : <marquee>   ]http://rapidshare.com/files/132948855/FlatViewerSetup501.exe.html SİTEMIZIN RADYOSUNUN SETUBU HERKEZİ BEKLERIZ!! Admin  </marquee>      
    Ceza Puanı :
    Windows Vista neler vaat ediyor? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Windows Vista neler vaat ediyor? Right_bar_bleue

teşekkür et : <div class="js-kit-rating" view="score" path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>

Rep Puanı:
    Windows Vista neler vaat ediyor? Left_bar_bleue0/0Windows Vista neler vaat ediyor? Empty_bar_bleue  (0/0)

Windows Vista neler vaat ediyor? Empty Windows Vista neler vaat ediyor?

Mesaj tarafından hacettepe Çarş. Tem. 16, 2008 12:07 pm

Microsoft'un yeni işletim sisteminde daha fazla güvenlik, daha iyi bir arabirim, daha pratik kullanımı ve güncel donanımlar için güçlü destek bir arada geliyor...

Windows Vista için bilgisayar dünyasında bir çok yorum yapılıyor, konumum dolayısıyla bunları güncel olarak takip etme imkanına da sahibim. Yaptığım incelemeler ve bir Windows Vista kullanıcısı olarak deneyimim bu yeni işletim sisteminin bilgisayar kullanıcılarının hayatını hiç bir Windows sürümünde olmadığı kadar kolaylaştıracağı yönünde bir fikir edinmeme neden oluyor. Üzerine eklenen bir çok yenilik, yeni ve standart programlar ve geliştirilmiş kullanıcı arabirimi, Windows Vista'yı en azından objektif olarak bir kere değerlendirmeniz, kullanmaya çalışmanızı önermeme neden oluyor. Deneyimsiz bilgisayar kullanıcılarının en çok şikayet ettiği "ben bu ekrandan bir şey anlamıyorum" durumu, Windows Vista hazırlanırken hep akılda tutulmuş, geniş bir kullanıcı grubu üzerinde yapılan araştırmalar sonucu işletim sisteminin kullanım stili belirlenmiş. Ve bu aşamada da oldukça başarılı kararlar verilmiş gördüğüm kadarı ile. Zira Windows Vista ile çalışırken bir dosyayı aramak, bulmak, çalıştırmak Windows XP'ye göre çok daha pratik, işletim sisteminin kısıtlamaları ile uğraşmıyor, yapacağınız işe odaklanıyorsunuz. Böylece veriminiz de artıyor.

Şimdi kısacık bir özet yapalım ve Windows Vista'nın bana göre en ilgi çekici özelliklerine bir göz atalım. Öncelikle "Anında arama" özelliğini ele alalım. Arama entegrasyonu, Windows Vista'yı kullanımı en kolay işletim sistemleri arasında bir adım öne geçiriyor. Tüm pencerelerden aramalar gerçekleştirebiliyorsunuz, arama sonuçlarını kategorik olarak sınıflandırabiliyorsunuz ve istediğiniz aramayı kaydedip tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz. İndekslenmiş arama gerçekleştirildiği için işletim sisteminin arama performansı da oldukça artmış. Windows Vista işletim sistemine para verdikten sonra yazılımlara da ayrıca ödeme yapmak istemeyen, temel multimedia işlemlerini bilgisayarında ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan rahatça gerçekleştirmek isteyen ev kullanıcıları Windows Vista İçerisindeki yeni seçeneklerden oldukça memnun kalacaklar. Güvenlik konusuna da ekstra özel gösterilmiş. Uygulamaları ve servisleri kendi arasında izole ediyor, bir çok uygulamayı minimum yetki ile çalıştırıyor.

Ancak sistem yöneticisi, ağ yöneticisi ve benzer görevlerde çalışan Windows & .NET Magazine okurları için Windows Vista'nın vaat ettiği seçenekler çok daha fazla, öncelikle sistem yönetimini merkezileştirip tek elden toplama konusunda sağladığı esnek seçenekler çok faydalı. Buna ek olarak Windows Vista ile beraber gelen artırılmış güvenlik seçenekleri de gün boyunca sistem yöneticilerine gelen şikayetlerin sayısında belirgin bir azalma olacağı da aşikar. Daha kolay yönetilebilme, daha kolay kurulum ve artırılmış güvenlik kurumsal Windows Vista yayılımlarında sistem yöneticilerini oldukça rahat ettireceğe benziyor.

Her yeni işletim sistemi, üzerine eklenen yeni özellikler sayesinde varolan donanımınızda eski işletim sisteminize göre daha yavaş çalışmaya adaydır. Ancak bu aşamada bu kuralı yıkmaya niyetlenen Microsoft Windows Vista üzerinde ciddi bir performans çalışması gerçekleştirmiş görünüyor. Bir çok uygulama Windows Vista altında Windows XP'ye göre daha çabuk açılıyor.

Sonuç olarak, Windows Vista çağdaş donanımlara sahip bilgisayarları olan ve bu donanımlardan maksimum performansı maksimum pratik kullanımla almak isteyen bilgisayar kullanıcıları için çok şey vaat ediyor, bu yüzden en kısa zamanda sisteminize (İster ayrı bir sisteme, isterseniz bir sanal makineye) kurup denemenizi öneriyorum. Varolan kurumsal uygulamaların, Intranet servislerinin ve benzer hizmetlerin sorun çıkartmadan Windows Vista altında çalışıp çalışmadıklarına çok dikkat etmeli ve testlerinizi, uygulama örnekli senaryolar ile gerçekleştirmelisiniz. Ancak bu sayede, yani gerçek hayattan deneyimler yaşayarak Windows Vista'nın kurumsal altyapınızla entegrasyonunun hangi seviyede gerçekleşeceğini görüp yaşayabilirsiniz. Windows & .NET Magazine dergisinde bundan böyle her ay en az bir, hatta iki Windows Vista makalesi görmeye hazırlıklı olun. Bu aydan başlayarak Windows Vista'yı mercek altına alacak ve her sayımızda başka bir özelliğini inceleyeceğiz. Hem ABD basımından çevirdiğimiz makaleler hem de profesyonel yerli yazarlarımızın hazırladığı uygulamalı örnekler Windows Vista'ya giden uzun ince yolda size bir "başucu rehberi" olacak, bizi takip etmeyi unutmamanızı öneriyorum.

Özel Üye

Kadın
    Takımını Seç : Windows Vista neler vaat ediyor? 1446
    DİKKAT : <marquee>   ]http://rapidshare.com/files/132948855/FlatViewerSetup501.exe.html SİTEMIZIN RADYOSUNUN SETUBU HERKEZİ BEKLERIZ!! Admin  </marquee>      
    Ceza Puanı :
    Windows Vista neler vaat ediyor? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Windows Vista neler vaat ediyor? Right_bar_bleue

teşekkür et : <div class="js-kit-rating" view="score" path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>

Rep Puanı:
    Windows Vista neler vaat ediyor? Left_bar_bleue10/0Windows Vista neler vaat ediyor? Empty_bar_bleue  (10/0)

Windows Vista neler vaat ediyor? Empty Geri: Windows Vista neler vaat ediyor?

Mesaj tarafından BeYZa Perş. Tem. 31, 2008 11:08 pm

emeğine sağlık . . .

Similar topics

-

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 5:12 pm